Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Unde gasesc tema Evidenta actelor procedurale si a ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Unde gasesc tema Evidenta actelor procedurale si a inscrisurilor?Legea si articolele ,daca se poate,va rog mult....

Buna ziua!am mare nevoie de acest subiect,va rog sa mi precizati unde gasesc Evidenta actelor procedurale si a inscrisurilor?va multumesc!
Daca ar fii sa va raspund doar pe baza a ceea ce am inteles eu, v-as spune ca la arhiva judecatoriei/tribnunalului unde se afla dosarul( daca sunteti parte in dosar sau aveti imputernicire), daca va referiti la alt gen de inscrisuri...poate ar trebuii sa fiti putin mai clara.
Vedeti Regulamentul de ordine interioară a instanţelor judecătoreşti
[ link extern ]
multumesc pt raspuns, insa in hotararea nr . 1375 din 17 decembrie 2015 am gasit la sectiunea a VIII -a Evidenta activitatii instantei,subiect ce nu cred ca face parte din evidenta actelor procedurale si a inscrisurilor.Puteti sa mi spuneti mai exact in ce articole gasesc tema evidenta actelor procedurale si a inscrisurilor?multumesc mult.