Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Am fost îmbătat și filmat într-o situație ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Am fost îmbătat și filmat într-o situație umilitoare, ulterior distribuită pe internet. Ce pot să fac?

In urma cu doua săptămâni am fost servit cu alcool la un local iar apoi că să fiu batjocorit am fost dus cu in cărucior acasă,după ce au tras pantaloni de trening de pe mine că să fiu cu penisul afara și filmat.In filmări se aude clar "ți.am promis că te facem vedeta"; de acum ești pe net; etc.Mentionez că totul s.a petrecut între.o localitate mica iar pina acasă am fost plimbat astfel ziua în amiaza mare iar filmările au fost distribuite.ce sA fac?că se rid toți de mine, mi s.a promis de mult că voi fii făcut de rîs.
Manuela Rășină, administrator
Puteți formula plângere in instanța pentru lezarea reputației, demnității și solicita daune morale câteva mii de euro.
Probabil ca o sa aveti nevoie de avocat.
Va trebui deschis un proces civil si sa obțineți hotărâre judecătorească.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Trebuie să formulați cu celeritate o acțiune în răspundere civilă delictuală pentru acoperirea prejudiciului moral cauzat!
Apreciez că veți obține mii bune de euro!
E o diferenta intre "am fost imbatat" si "eu insumi m-am imbatat". Oricum, procedati cum vi s-a spus mai sus. Oricum daca cei dati in judecata sunt saraci, nu prea aveti cum obtine bani de la ei. Plus ca daca erati minor e cam cu cantec.
tgeorgescu, utilizator
daca erati minor, acei indivizi pot fi acuzati si de pornografie infantila, in acest fel v-ati asigurat ca le-ati distrus viitorul in romania pentru urmatorii 50 de ani, avand in vedere viitoarea lege ce va aparea cu registrul violatorilor, pornografilor etc care doreste supravegherea acestor infractori pentru decenii. singura solutie a prietenilor dumneavoastra pornografi infantili va fi sa emigreze.
si toate astea pentru o gluma de doi lei.