Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Acte necesare infiintare firma recrutare
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Acte necesare infiintare firma recrutare

Rog sa imi indicatii pasii necesari pentru infiintarea unei firme de recrutare forta de munca (din Asia). Care ar fi etapele post inregistrare ORC? Unde trebuie sa ma mai inregistrez?
Multumesc mult.
george-neagu, moderator
In linii mari cam acestea ar fi etapele:
1. Infiintare SRL cu obiectul de activitate corespunzator.
2. Obtinere autorizatie de la Ag. de plasare a fortei de munca in strainatate
3. Inregistrarea societatii ca operator de date cu caracter personal
4.Inregistrare la ITM-ul de care apartine societatea
5. Incheiere contracte de munca cu persoane straine
gasiti detalii aici
[ link extern ] /
Multumesc. Ideea este ca eu vreau sa IMPORT straini, nu sa export. Acestea sunt regulile pentru agentiile care plaseaza romani in strainatate reguli care se pare ca nu se aplica si pentru cei care ADUC forta de munca din strainatate.