Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Cota contributiei asiguratorie pt munca - sector ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Cota contributiei asiguratorie pt munca - sector constructii

Buna ziua,

Având în vedere prevederile OUG 114/2018 art.66, art. 91 și a HG 50/2019, privind Legea Bugetului de Stat pe anul 2019, în calitate de client al unei firme ce desfășoară activitatea în sectorul construcțiilor, vă rugăm să ne comunicați cota contribuției asiguratorie pentru muncă care va fi acceptată în cazul devizelor de lucrări / prestări servicii. Vă mulțumesc!
Buna ziua,
Revin cu rugamintea de a ma ajuta cu un raspuns. Multumesc anticipat!