Forum Discuţii juridice Cafeneaua avocaţilor Tatal meu a fost lovit cu pumnul in fata..cum sa ...
Discuție deschisă în Cafeneaua avocaţilor

Tatal meu a fost lovit cu pumnul in fata..cum sa procedez?

Buna seara.Acum 2 zile tatal meu a fost agresat si apoi lovit cu pumnul in fata de catre un vecin la intrarea in scara.In urma loviturii in fata ia spart buza.Cum trebuie sa procedez pe cale legala tiind cont ca totul a fost surprins de camerele de supraveghere instalate la bloc.Multumesc
Mergeți la IML sa scoateți certificat Medico legal, plângere penala la poliție, solicitați daune materiale și morale. Undeva la 2, 3 mii euro.