avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 648 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Declaratia unica pentru voucherele pentru biciclete
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Declaratia unica pentru voucherele pentru biciclete

Va rog sa imi spuneti unde trebuie sa bifez in declaratia unica pentru a plati impozitul pentru acel voucher ,,gratuit,, dat de primarie anul trecut...pentru cumpararea de biciclete, trotinete ... etc???
Ultima modificare: Marți, 11 Iunie 2019
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 12:13, 11 Iunie 2019
Veniturile sub forma voucherelor pentru biciclete se incadreaza in categoria veniturilor din alte surse.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Declaratia unica - vouchere bicicleta ameliee ameliee Buna ziua, Va rog sa imi spuneti ce randuri din declaratia unica se completeaza pentru declararea voucherului pentru bicicleta si daca se poate depune si ... (vezi toată discuția)
Impozit venit/declaratie unica IordacheClaudiaElena IordacheClaudiaElena Am predat o masina veche la Remat, prin programul rabla. Pe langa suma modica primita de la Remat pe fierul vechi, am primit o suma (in vouchere) de la buget ... (vezi toată discuția)
Ce declaratie trebuie sa completez anul acesta la anaf pentru vouchere pentru electrocasnice? silvia159 silvia159 Buna ziua Am beneficiat de doua vouchere pentru electrocasnice in anul 2021. Ce declaratie trebuie sa completez anul acesta la ANAF si care este termenul pana ... (vezi toată discuția)