Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Capacitate procesuală Legea 544/2001
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Capacitate procesuală Legea 544/2001

Am formulat o acțiune pe Legea 544/2001 chemând in judecata o unitate administrativ-teritorială (primarie) care refuză să-mi furnizeze informații de interes public. Dar, din greșeală, am uitat să scriu în cererea de chemare în judecată: Primaria X, reprezentata prin primar Y. Practic, am uitat sa scriu; ,,reprezentata prin...”. . Intimata invocă excepția lipsei capacității procesuale pasive a comunei X. Pot să contracarez cumva acest aspect? Multumesc!
gabi7, utilizator