Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Conducere sub influența substantelor
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Conducere sub influența substantelor

Buna seara.Mi,au venit analizele toxicologice, iar în sa te mi-a iesit 0.012uQ/ ml , thc din sânge...Stiu ca legea românească nu prevede o valoare anume ca si la alcool..Credeti ca judecătorul va avea in vedere aceasta cantitate infimă si sa imi acorde clemență sa obtin o amânare pentru a nu mi anula permisul de conducere ? Tin sa precizez ca il am luat din 15.10.2018...Ar exista si șansa să mi-l dea inapoi cand se împlinește 1 an de zile ?
Clemență va fi la pedeapsa.
De anularea permisului nu veti scăpa.