Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... In cat timp primesc acasa sentinta instantei?
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

In cat timp primesc acasa sentinta instantei?

Am pierdut contestatia facuta la procesul verbal pentru suspendarea permisului pe 30 de zile dar sentinta nu este definitiva si poate fi facut apel in 30 de zile. Intrebarea mea este, termenul de apel se incepe la data la care primesc sentinta acasa? Pentru ca am pierdut procesul in 6 aprilie si pana acum nu am primit nimic. Repet, hotararea din 6 aprilie nu e definitiva si poate fi atacata cu apel. Multumesc.
Da, de la comunicare.
Comunicarea nu poate fi interpretata ca "publicarea pe site" nu?. Comunicarea este cea scrisa si trimisa acasa?

Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

Da, de la comunicare.

Dupa ce primiti acasa.
Multumesc frumos! O saptamana minunata va doresc.

Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

Dupa ce primiti acasa.

Inca ceva, dupa ce iti ajunge acasa, astepti 30 zile si te duci s-o legalizezi, neaparat, altfel nu ti-o primeste la politie, si daca ti-o primeste iti mai da 30 zile fiindca nu le apare data cand e definitiva.