Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Drept semnatura contract individual de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Drept semnatura contract individual de munca

Buna ziua!
Puteti, va rog, sa imi spuneti cine are drept de semnare a contractului individual de munca intr-o societate comerciala? Unde este reglementat acest aspect? Multumesc.
Dreptul de semnatura il poate avea : o persoana imputernicita de catre asociati/AGA , reprezentantul legal al acesteia (administratorul societatii).
Cornel Vasile, Consilier juridic
Multumesc. O zi buna!