Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate cazare gratuita camin studentesc
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

cazare gratuita camin studentesc

Anul trecut am fost admisa la o facultate din Bucuresti. La inceput mi s-a spus ca beneficiez de gratuitate la cazare in caminul facultatii in baza legii. ...pe parcurs mi s-a spus a nu fiindca am varsta de 40 de ani...”Copiii personalului didactic şi didactic auxiliar aflat în activitate sunt scutiţi de plata taxelor de înscriere la concursurile de admitere în învăţământul superior şi beneficiază de gratuitate la cazare în cămine şi internate”, ...Dincolo de LEN, universitatile au autonomie asa ca.
Legea primeaza in cazul in care in Reg. interne nu se prevad cu totul altceva.