Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Diploma falsa?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Diploma falsa?

Buna ziua, va rog sa ma indrumati pentru verificarea autenticitatii unei diplome pentru un curs postuniversitar de SSM, necesar conform legii.
Lucruri care ma fac sa am suspiciuni:
- studiile sunt tehnice si totusi sunt organizate de o facultate de drept.
- in antetul diplomei, apare Ministerul Edicatiei Cercetarii si Sportului, iar pe stampila aplicata pe diploma Ministerul Educatiei, Cercetarii si Inovarii. Este posibil asa ceva?
Exista o posibilitate de verificare?
ClaudiaN, utilizator
Eu am o diploma de calificare din 1991 pe care scrie Republica Socialista Romania.