Forum Discuţii juridice Cafeneaua avocaţilor Urmărire fără acordul locatarilor
Discuție deschisă în Cafeneaua avocaţilor

Urmărire fără acordul locatarilor

Un locatar poate sa își pună cameră de supraveghere fără să aibă acord de la ceilalți locatari?
Pentru analiza si eventual raspuns la obiect este obligatoriu sa furnizati minimum de date relevante
Unde a instalat proprietarul sistem de supraveghere?
A instalat sistemul de supraveghere in partea comuna de condominiu sau in proprietatea sa?
A montat camera de supraveghere pe casa scării lângă intrare. Fără să aibă acord de la ceilalți locatari. Pe condominiu.

irenelacra, utilizator
Puteti formula o plangere la ANSPDCP, gasiti detalii pe site.ul dumnealor.
Avand in vedere locul unde a inteles sa instaleze sistemul de supraveghere,solicitati oficial reprezentantului legal al asociatiei de proprietari sa dispuna masurile necesare pentru respectarea dispozitiilor in vigoare referitoare la utilizarea partii comune de catre proprietari