avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1270 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Cafeneaua avocaţilor Urmărire fără acordul locatarilor
Discuție deschisă în Cafeneaua avocaţilor

Urmărire fără acordul locatarilor

Un locatar poate sa își pună cameră de supraveghere fără să aibă acord de la ceilalți locatari?
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 19:34, 24 Iunie 2019
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Pentru analiza si eventual raspuns la obiect este obligatoriu sa furnizati minimum de date relevante
Unde a instalat proprietarul sistem de supraveghere?
A instalat sistemul de supraveghere in partea comuna de condominiu sau in proprietatea sa?
A montat camera de supraveghere pe casa scării lângă intrare. Fără să aibă acord de la ceilalți locatari. Pe condominiu.

Ultima modificare: Duminică, 23 Iunie 2019
irenelacra, utilizator
Puteti formula o plangere la ANSPDCP, gasiti detalii pe site.ul dumnealor.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Avand in vedere locul unde a inteles sa instaleze sistemul de supraveghere,solicitati oficial reprezentantului legal al asociatiei de proprietari sa dispuna masurile necesare pentru respectarea dispozitiilor in vigoare referitoare la utilizarea partii comune de catre proprietari

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Gdpr si monitorizarea video din condominii cerban cerban GDPR si monitorizarea video din condominiu! ce drepturi am in acest sens ca locatar? (vezi toată discuția)
Sau montat in as de propietari camere in mod abuzif fara semnaturi ... Alexandrugh Alexandrugh Sau montat in as de propietari camere in mod abuzif fara semnaturi si fara licitatie ce trebuie sa fac am dreptul sa le ating (vezi toată discuția)
Supraveghere video bloc - doar un singur etaj/palier laurlau laurlau Buna ziua, Intentionez sa instalez (eu, nu o firma) un sistem de inregistrare video compus din 2 camere si un nvr, pe etajul meu (compus din apartametul meu ... (vezi toată discuția)