Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... GDPR SI MONITORIZAREA VIDEO DIN CONDOMINII
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

GDPR SI MONITORIZAREA VIDEO DIN CONDOMINII

GDPR si monitorizarea video din condominiu! ce drepturi am in acest sens ca locatar?
Detaliati pretentia
In calitate de proprietar daca se intentioneaza instalare sistem supraveghere in partea comuna de imobil este obligatoriu sa se obtina acordul individual al tuturor proprietarilor
Daca 1 proprietar nu este de acord nu se poate instala sistemul de stocare date cu caracter personal
E instalat deja sistemul de supraveghere deja! Ce sanctiuni poate primi asociatia in acest sens? Unde ma pot adresa? Exclus asociatia ca nu vrea sa inteleaga acest lucru si spune ca s a votat in sedinta adunarii generale acest lucru!

ynocentta a scris:

Detaliati pretentia
In calitate de proprietar daca se intentioneaza instalare sistem supraveghere in partea comuna de imobil este obligatoriu sa se obtina acordul individual al tuturor proprietarilor
Daca 1 proprietar nu este de acord nu se poate instala sistemul de stocare date cu caracter personal

pentru analiza si eventual raspuns la obiect este necesar sa informati minimum de date relevante
Dv ca si proprietar ati dat acord individual pentru instalare sistem supraveghere in partea comuna de imobil ?
Instalarea sistemelor de supraveghere in imobil obliga parcurgerea anumitor etape si obtinerea de acorduri din partea asociatiei de proprietari care raspunde de partea comuna condominiu,din partea tuturor proprietarilor,din partea autoritatilor in domeniu
Ca proprietar n am dat nici un acord pentru montarea acestor camere! Nici scris nici verbal macar! Nu sunt de acord ca aceste camere sa existe in bloc! Ce pot face ca sa nu mai fie aceste camere montate? Exclus comunicarea cu asociatia! Aceasta e un srl pe banii proprietarilor!

ynocentta a scris:

pentru analiza si eventual raspuns la obiect este necesar sa informati minimum de date relevante
Dv ca si proprietar ati dat acord individual pentru instalare sistem supraveghere in partea comuna de imobil ?
Instalarea sistemelor de supraveghere in imobil obliga parcurgerea anumitor etape si obtinerea de acorduri din partea asociatiei de proprietari care raspunde de partea comuna condominiu,din partea tuturor proprietarilor,din partea autoritatilor in domeniu