Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Procedura dizolvare si fuzionare sindicat
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Procedura dizolvare si fuzionare sindicat

Buna ziua. As vrea sa ma ajutati si pe mine cu procedura dizolvarii unui sindicat.
Ex. Sindicatul X fuzioneaza cu Y si se transforma in Z. Sindicatul X depune actele la judecatorie ca se dizolva si se fac acte pentru noul sindicat. Cum trebuie sa operez eu in contabilitate dizolvarea sindicatului X si preluarea contului de banca in noul sindicat?
2. Daca eu mai am de platit salariu si contributii aferente lunii iunie iar pe ANAF apare radiat in data de 21 iunie cum le mai pot inregistra? Mentionez ca la ANAF nu s-a cerut bilant de lichidare.
3. De cand se incepe activitatea pe sindicatul Z? De cand se ridica CIF-ul de la ANAF ?
svstrategicteam, utilizator