Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... majorare pensie alimentara canada
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

majorare pensie alimentara canada

Buna Ziua,
Intentionez sa cer in jstitie marire pensie alimentara pentru copilul meu de la tatal cetatean canadian , care locuieste si are loc de munca dovedit in Canada- Montreal.Va rog sa ma sfatuiti daca argumentele de mai jos ar putea fi suficiente pentru majorare:
-confirmarea Ord Inginerilor Quebec precum ca are calitatea de inginer
-confirmarea locului de munca in montreal, ca inginer
-o brosura a ministerului Muncii privind salariul minim legal obligatoriu pentru inginer
Mentionez ca societatea unde lucreaza nu mi-a raspuns cu privire de veniturile pe care le obtine.
Credeti ca as putea obtine un procent din venitul minim pe care il poate obtine un inginer pe economia canadiana?
Va multumesc.
Mai probabil sa obtineti un procent din venitul general minim pe economie decat venitul minim legal pentru un inginer. Chiar daca are aceasta specializare, nu il opreste nimeni sa lucreze ca muncitor necalificat, la fel cum nu il obliga nimeni sa lucreze ca inginer....
Solicitati instantei sa trimita adresa la locul sau de munca in vederea comunicarii veniturilor realizate pe ultimele 6 luni.