Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Coeficient de corectie pensie 2020
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Coeficient de corectie pensie 2020

Buna ziua,
Sunt eligibil pentru pensionare partiala anticipata incepand cu luna septembrie 2019. Stiu ca in anul acesta,2019, coeficientul de corectie este de 1,2.
As putea sa mai lucrez pana in 2020, pentru ca, dupa calculele mele, in 2020 coeficientul de corectie ar putea fi mai mare.
Intrebarea mea este: se cunoaste valoarea coeficientului de corectie al pensiei pentru anul 2020?
In prezent nu a fost stabilit printr-un act normativ, coeficientul de corectie pentru 2020.