Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... indice corecţie 2020
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

indice corecţie 2020

Am ieşit la pensie anticipată parţial cu 2 luni şi 13 zile înainte, respectiv de la 1. nov. 2019. Am încasat pensia parţială, diminuată corespunzător, până acum mai 2020. Pe 7 mai 2020 mi-a venit decizia de pensionare definitivă, pt. limita de vârstă, începând cu 13 ian. 2020. Indice corecţie 1,2. Se mai poate face ceva ? Vă mulţumesc!
Nu se mai poate face nimic.
Vă mulţumesc pt. răspuns. Asta se poate întâmpla când nu te informezi. Eu unul, habar nu aveam despre indicele de corecţie. Aşa îmi trebuie, deşi am pierdut peste 500 lei la pensie! "Ignoranţa este mama tuturor nelegiuirilor".