Forum Discuţii juridice Executare silită Cand se poate apela la un executor judecatoresc?
Discuție deschisă în Executare silită

Cand se poate apela la un executor judecatoresc?

Buna ziua! As dori sa aflu in ce conditii se poate apela la un executor judecatoresc. Exista o sentinta definitiva intr-un dosar civil, sentinta mentinuta si la Curtea de Apel. Nu mai exista cai de atac. Insa redactarea sentintei nu a fost realizata.
Daca nu exista motivarea (sentinta redactata) se poate apela la un executor judecatoresc doar cu datele existente?
Mergeti la executor si vedeti ce zice.
S-au facut executari silite si asa.
Multumesc frumos
Aveți nevoie de hotărâre pentru că și executorul solicită în instanță incuviințarea executării silite, nu se poate proceda la executare fără titlu executoriu!
Formulați o cerere de urgentare a redactarii pe care s-o depuneți la instanța!