Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... participarea salariatilor la profit
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

participarea salariatilor la profit

participarea salariatilor la profit se face proportional cu timpul de munca?
Salariații sunt angajați, și primesc salariu, nu au la ce profit să participe.

Doar acei salariați care sunt și acționari au dreptul de a primi DIVIDENDE din profitul net final.
Primele reprezentând participarea salariaţilor la profit se pot acorda proportional cu timpul de munca ... depinde de prevederea din c.c.m. sau din reg.intern.