Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Imputernicire?
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Imputernicire?

Buna ziua!
Urmeaza sa plec in concediu, in Bulgaria, cu sotia si cei doi copii. Voi circula cu masina unui prieten. Imi este necesara o imputernicire dela proprietar pentru a conduce autoturismul in afara granitelor Romaniei, sau care este institutia dela care pot primi raspuns corect la aceasta intrebare?
Va multumesc!
Talonul cu revizia valabila si asigurarea.
Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan”, Avocat