Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Declarare și impozitare venituri din prestări ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Declarare și impozitare venituri din prestări servicii cu caracter sporadic

Buna ziua. Recent am încheiat un contract de colaborare cu o firmă din afara UE pentru prestarea de servicii( gen evaluare reclame online). Proiectele vor fi sporadice, în sensul că pe parcursul a șase luni pot fi proiecte deschise tot timpul, sporadic sau deloc). Intrebarea mea este:
- cum declar aceste venituri
- cum se impoziteaza
-este necesar să mă fiscalizez( PFA) sau pot sa prestez ca si persoana fizica in baza contractului încheiat?
Multumesc.
george-neagu, moderator