Forum AvocatNet Italia Viata in Italia Romanii din strainatate se fura intre ei
Discuție deschisă în Viata in Italia

Romanii din strainatate se fura intre ei

Buna ziua,
Am revenit recent din strainatate unde am lucrat pentru o perioada . Cu o luna in urma colegii mei de camera (tot romani) care au plecat spre casa inaintea mea mi-au sustras din potofel 100 de euro (probabil pentru cheltuieli neprevazute).Neavand cum sa dovedesc furtul pot sa-i reclam la politie? Si unde anume?
In localitatea in care am locuit, la mine acasa sau la politia din judetul lor? Mi-e destul de clar ca e vorba de o cauza pierduta, dar intreb pentru ca data viitoare sa fiu mai pregatit.Multumesc.
In localitatea unde ati locuit , trebuia sa depuneti plangerea .