Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Dubla resedinta indemnizatie crestere copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Dubla resedinta indemnizatie crestere copil

Buna ziua!
Sunt in ccc, iar in perioada urmatoare ma voi inregistra la primarie in Elvetia cu resedinta (sotul lucreaza acolo, cetatean roman). Domiciliul il voi avea in continuare in Romania, voi locui in ambele tari, nu lucrez.
In conditiile acestea mi se suspenda indemnizatia? Cei de la primarie din Elvetia vor informa primaria din Romania? Cum se procedeaza in cazul resedintei secundare?

Va multumesc!
In acest caz, pe durata sederii in Elvetia se va suspenda plata indemnizatiei.