Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Parcare privata strain blocand intrarea
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Parcare privata strain blocand intrarea

Salut, este vorba de o parcare la un bloc, si avem bariera care restrictioneaza accesul la parcarea privata din spatele lui. Din cand in cand tot apare un tip cu o masina si efectiv blocheaza parcarea, in sensul ca dupa bariera, pe stanga, sunt parcari, si masini parcate, si el parcheaza undeva pe dreapta, toata calea avand 3m, el parcand face calea sa fie undeva la 1.5-2, si toata lumea trece la limita cu masina. Am sunat la politia locala, la politia normala, la administratie, Toata lumea mi-a spus ca nu are ce sa faca, doar in instanta se poate actiona impotriva individului. Doar ca faza e ca sunt si altii care parcheaza acolo, nu e doar unul. Ce se poate face?
sigur că poliția poate aplica amenzi.
puteți face și o sesizare la Primărie pentru a monta stâlpi sau alt sistem care să facă imposibilă parcarea în acel loc.
Blocheaza parcarea pe proprietate privata, in interior, nu stiu daca intervine primaria, e bloc privat...
acolo (”undeva pe dreapta”) unde oamenii aceia parcheaza si blocheaza iesirea Dvs. este tot proprietate privata?
Da

Geanina DRIAN a scris:

acolo (”undeva pe dreapta”) unde oamenii aceia parcheaza si blocheaza iesirea Dvs. este tot proprietate privata?

Cred ca se refera la spatiul care este inainte de bariera si de parcarea privata.