Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Vanzare picturi
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Vanzare picturi

Dacă vând o pictură făcută de mine, fără a fi PFA, sunt obligat să platesc impozit? Unde se încadrează o astfel de vânzare?
Îmi poate oferi cineva un model de contract de vânzare pentru un tablou?
.

AlexiaC a scris:

Dacă vând o pictură făcută de mine, fără a fi PFA, sunt obligat să platesc impozit? Unde se încadrează o astfel de vânzare?
Îmi poate oferi cineva un model de contract de vânzare pentru un tablou?