Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Consultanta juridica
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Consultanta juridica

Buna ziua . Locuiesc intr un imobil tip bloc cu curte interioara si parcari individuale private. Iar cei de la parter au si zona verde proprie. De curand la parter s a mutat un nou proprietar care a construit un foisor si o magazie pe zona verde cu fundatie din beton. Foisorul l a transformat intr o bucatarie de vara unde gateste cu butelie de gaz. Toate acestea le a facut fara sa ceara acordul asociatiei sau proprietarilor. Imi puteti spune ce se poate face dpv legal ? Si mai ales poate sa detina o butelie de gaz , gardul de langa foisor este din lemn , nu ne poate pune in pericol ?
Sesizati oficial serviciul disciplina in constructii sau corp control din primaria teritoriala