Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Sarcina la scurt timp după ccc
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Sarcina la scurt timp după ccc

Buna ziua ! Am si eu o intrebare. De 2 luni am revenit din ccc si azi am aflat ca sunt insarcinata. Intrebarea mea este cum ar trebuii sa procedez in cazul de fata?
Buna ziua,
Ca si in cazul primului copil ( anuntare angajator...)
In general , pasii de urmat sunt :
- anuntare in scris angajator ca sunteti insarcinata;
- intrare in concediu pre si postnatal;
- intrare in CCC.