avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 801 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Sarcina la scurt timp după ccc
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Sarcina la scurt timp după ccc

Buna ziua ! Am si eu o intrebare. De 2 luni am revenit din ccc si azi am aflat ca sunt insarcinata. Intrebarea mea este cum ar trebuii sa procedez in cazul de fata?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 12:41, 15 Iulie 2019
Buna ziua,
Ca si in cazul primului copil ( anuntare angajator...)
In general , pasii de urmat sunt :
- anuntare in scris angajator ca sunteti insarcinata;
- intrare in concediu pre si postnatal;
- intrare in CCC.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ccc2 Fojuh Fojuh bună ziua. eu sunt în ccc1 copilul împlinește 2 ani în data de 27.03.2020 sunt din nou însărcinată iar bebe 2 ar trebui sa se nască la începutul ... (vezi toată discuția)
Concediu crestere copil pentru al doilea copil dutcaandrea dutcaandrea Buna ziua as dori daca se poate raspuns la o intrebare din data de 23 mai 2015 sant in concediu de maternitate pe perioada de 2 ani cu toate formele legale ... (vezi toată discuția)
Ccc1 și iarăși însărcinată! Claudiabanac@yahoo.com Claudiabanac@yahoo.com Sunt in ccc1 până în data de 12.11.2017 cand copilul meu împlinește 2 ani iar eu voi naște cel de\'al doilea copil in 12.05.2020 va rog sa imi spuneți ... (vezi toată discuția)