Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Pret \'Dosarul preturilor de transfer\'
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Pret 'Dosarul preturilor de transfer'

Salut!

Am inteles ca in cazul unei afilieri intre 2 firme, in Romania trebuie pregatit dosarul preturilor de transfer, pentru a percepe preturi cat mai apropiate de adevar.

Ma puteti ajuta cu o suma aproximativa pentru acest dosar?!
Va multumesc!
Buna,

Onorariile pentru pregatirea unui dosar de preturi de transfer pot varia de la 1.000 euro si pana la cateva zeci de mii de euro.

Fiind o problematica complexa cu o miza mare in cazul anumitor companii, este relevanta si rata de succes a consultantului in sustinerea dosarelor sale de preturi de transfer in cadrul unor inspectii fiscale.

Pregatirea incorecta sau incompleta a dosarului preturilor de transfer poate avea multe implicatii. Mai multe detalii gasiti aici: [ link extern ] /