avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 981 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... permis auto
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

permis auto

am 70 de ani si in luna octombrie 2019 trebuie sa-mi preschimb permisul auto .Pe ce perioada imi va fi acordat ?
Cel mai recent răspuns: gheltu , utilizator 11:29, 2 August 2019
10 ani. Deocamdata ramane la latitudinea fiecaruia sa recunoasca ca nu mai are reflexe ca in tinerete si sa renunte.
De asemenea, e si responsabilitatea medicilor sa comunice autoritatilor cand pacientul are o afectiune incompatibila cu dreptul de aconduce.

Exista doar un proiect pt a se ajunge ca cei dupa 70 de ani sa fie verficati medical din an in an.
multumesc mult !

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ordinul nr. 1162/31.08.2010 - permis retras din motive medicale cosminbarlad cosminbarlad Am o problema. Unei cunostinte i-a fost retras permisul de conducere (cat. B,C,C+E) in 2007 pe motive medicale in urma unui control (afectiunea: ... (vezi toată discuția)
Informatii false trecute de medic in fisa medicala auto, cat. b cosming2018 cosming2018 Buna ziua, Am o chestiune, cu care ma confrunt. Am mers la o clinica privata, in vederea intocmirii fisei medicale necesare la preschimbarea permisului de ... (vezi toată discuția)
Modificare valabilitate permise de conducere din 19 ianuarie 2013 cyan cyan dupa ultimele \"noutati\" anuntate privind modificarea OUG 195/2002 incepand din 2013, pe langa cea bine cunoscuta privind vehiculele inmatriculate in ... (vezi toată discuția)