Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... permis auto
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

permis auto

am 70 de ani si in luna octombrie 2019 trebuie sa-mi preschimb permisul auto .Pe ce perioada imi va fi acordat ?
10 ani. Deocamdata ramane la latitudinea fiecaruia sa recunoasca ca nu mai are reflexe ca in tinerete si sa renunte.
De asemenea, e si responsabilitatea medicilor sa comunice autoritatilor cand pacientul are o afectiune incompatibila cu dreptul de aconduce.

Exista doar un proiect pt a se ajunge ca cei dupa 70 de ani sa fie verficati medical din an in an.
multumesc mult !