avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1009 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Intabulare
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Intabulare

Buna seara am o casa iar in urma unui titlu executoriu niste vecini imi cer 50 de mi de euro si nu am bani insa vor sam scoata casa la licitatie.casa este neintabulata nu am nici un act dect autorizatia de constructie iar terenu are alt propietar acumvor sa ma oblige sa intabulez casa?am sanse de castig sau pot ramane fara casa terenu are 35 de mostenitori legali

Alte discuții în legătură

Executare fortata Gradmariana_92 Gradmariana_92 Buna seara poate executorul sa intabuleze fortat o casa la cererea creditorilor daca terenul are alt propietar si e neintabulat?cum ma pot apara ?am sanse de ... (vezi toată discuția)
Intabulare fortata Gradmariana_92 Gradmariana_92 Buna dimineata am un teren neintabulat care are alt propietar iar casa neintabulata pot creditori prin executor sa o intabuleze fortat sa o scoata la licitatie ... (vezi toată discuția)
Teren neintabulat Gradmariana_92 Gradmariana_92 Buna ziua daca am casa trecuta doar in registru agricol si e neintabulata iar pamantu de sub ea are alt propietar si e neintabulat.creditorii ma pot exrcuta? (vezi toată discuția)