Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cine este proprietarul
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cine este proprietarul

Buna ziua . Vin la dumneavoastra cu o intrebare . Care sunt posibilitatile de a afla cine este proprietar la un imobil daca acesta refuza sa spuna adevarul . Sau cum pot afla fara sa am datele de identificare ale acestuia. Doar numele si adresa , fara CNP sau serie de buletin. Oare daca apelez la un notar ma poate ajuta ? Sau sa merg direct la cadastru ? Multumesc anticipat
Buna ziua,
In functie de dreptul sau interesul pentru a afla aceste date va puteti adresa DITL.
Daca nu puteti dovedi un real interes atunci nu va va da nimeni acele date.
La DITL doar daca exista Certificat care atesta calitatea de Mostenitor, atfle la OCPI este grauita consultarea Cartii Funciare.