avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 989 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... CCC mama si tata
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

CCC mama si tata

Buna ziua! Eu sunt in CCC, mi-am prelungit de curand CCCul de la 2 la 3 ani pe baza certificatului de incadrare in grad de handicap. Dar curand o sa nasc al doilea puisor, intrebarea mea este: poate intra sotul in CCC cu cel de-al doilea puisor? Multumesc!

Alte discuții în legătură

Prelungire ccc de la 2 la 3 ani haurich haurich Bună ziua!Sunt în CCC pâna la 2 ani dar la recomandarea medicului o să prelungesc până la 3 ani. Soțul nu dorește să intre în CCC o lună. Copilul ... (vezi toată discuția)
Concediu ingrijire copil cu handicap wild212 wild212 Buna ziua, Sotia mea urmeaza sa depuna la Comisia de Expertiza certificatul de handicap cu incadrare in grad mediu, pt copil. Ea a ales ca varianta de 1 an ... (vezi toată discuția)
Ccc pentru copil cu handicap penesmaria penesmaria Buna dimineata! sun in CCC pana la 2 ani. Copilul meu are un grad de handicap mediu. Am fost informata ca pe baza unei cereri facute la angajator si cu o ... (vezi toată discuția)