Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Prima Activare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Prima Activare

Mentionez ca sunt Administatorul unui Srl si doresc sa depun la Ajofm dosar pentru prima de activare , îndeplinesc toate condițiile pentru acesta prima in sensul ca nu am fost in relatie contractuala cu firma mea in ultimii 3 ani , nu am beneficiat niciodata de acesta prima , sediul firmei este la 50 km fata de domiciliul meu , iar eu fac zilnic drumul Sediu-Domiciliu . Mi se poate respinge dosarul pe motivul ca sunt Administratorul firmei la care lucrez pe functia de inspector ssm ? Am contractul bag de 7 zile , termen de depunere dosar 30 de zile .
titus_steel, utilizator
Legea nu distinge daca persoana respectiva trebuie sa fie angajata la o alta societate si nu la societatea proprie.
Cornel Vasile, Consilier juridic