avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 669 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Mama româncă tatal polonez copil englez
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Mama româncă tatal polonez copil englez

Buna ziua. As dori sa merg in România cu familia dar nu stiu ce restricții voi avea. Eu sunt româncă, căsătorită cu polonez (căsătoriți in Anglia) ,locuim in Anglia si avem o fetiță de 5 luni cu cetățenie britanică si pașaport britanic.
Va multumesc anticipat.
Cel mai recent răspuns: tgeorgescu , utilizator 05:10, 15 August 2019
cetățenii Uniunii circulă liber în statele acesteia.
dacă fiecare dintre Dvs. are acte de identitate, puteți călători.
Va multumesc pt raspuns. O zi bună
Copilul unui cetatean roman este cetatean roman prin nastere.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Schimb nume în buletin după căsătorie în anglia. bună ziua. eu sunt româncă și m-am căsătorit cu un olandez, ... Roox16 Roox16 Bună ziua. Eu sunt româncă și m-am căsătorit cu un olandez, ne-am căsătorit în Anglia. Vom avea un copil în septembrie. Mi-am schimbat permisul ... (vezi toată discuția)
Casatoria cu un cetatean ucrainean bogdanoana bogdanoana Buna ziua. As dori sa aflu daca sar putea sa ma casatoresc eu romanca cu un cetatean ucrainean si daca el dupa ce a primit o interdictie de 5 ani in marea ... (vezi toată discuția)
Mama romanca ,tatal englez ,copil englez marilena87 marilena87 Buna ziua, as vrea sa ma lamuriti si pe mine cu un lucru va rog frumos,sunt intr-o relatie de 7 ani cu un cetatean englez,eu romanca si locuim in anglia, nu ... (vezi toată discuția)