Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Mama româncă tatal polonez copil englez
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Mama româncă tatal polonez copil englez

Buna ziua. As dori sa merg in România cu familia dar nu stiu ce restricții voi avea. Eu sunt româncă, căsătorită cu polonez (căsătoriți in Anglia) ,locuim in Anglia si avem o fetiță de 5 luni cu cetățenie britanică si pașaport britanic.
Va multumesc anticipat.
cetățenii Uniunii circulă liber în statele acesteia.
dacă fiecare dintre Dvs. are acte de identitate, puteți călători.
Va multumesc pt raspuns. O zi bună
Copilul unui cetatean roman este cetatean roman prin nastere.