Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensionare anticipata
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensionare anticipata

Lucrez din 1985.Am 34 ani lucrați din care 14in grupa a 2-ua
Când aș putea beneficia de pensionare anticipata?
Luna si anul nasterii.
Februarie 1967
La împlinirea vârstei de 58 ani daca îndepliniți condiția de stagiu de 43 ani, fara stagiul asimilat(cursuri universitare de zi, pensie de invaliditate).
Din datele postatee rezultă că aveți aproximativ 37 ani și 5 luni de stagiu.