Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie anticipata fara penalizari?
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie anticipata fara penalizari?

Sunt nascuta in anul 1967, lucrez din luna septembrie 1983 si pana in prezent fara intrerupere. In aceasta perioada am 12 ani lucrati in grupa a II a. Pot sa ma pensionez anticipat fara penalizari? (agajat femeie)
sorin_1, utilizator
Conditii de indeplinit:
Varsta 58 ani
Stagiu 43 ani, fara stagiul asimilat(cursuri universitare de zi, pensie de invaliditate).
La acest moment aveti aproximativ 39 ani si 4 luni de stagiu.