Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Bilant Lichidare Firma
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Bilant Lichidare Firma

Buna ziua,
Sunt administrator la o societate si am inceput procedura de dizolvare, lichidare, radiere, mentionez ca activitatea societatii este suspendata temporar din 2016 pana in septembrie 2019, in balanta mai am urmatoarele solduri:
1012=200
5311=34
5121=150
Cum fac inchiderea soldurilor pentru a intocmi Bilantul de Lichidare si ce ar trebui sa fac sa ramana conturile cu sold zero?
Multumesc!

Pentru cei 200 lei care se impart asociatilor se plateste impozit?
maria6009, utilizator
Blantul de lichdare trebuie sa fie intocmit si semnat de catre un contabil autorizat membru ceccar altfel nu vi-l primeste nici la finante, nici la registrul comertului. Contactati un astfel de contabi si in baza unui contract de prestari servicii contabile, (cu factura si chitanta) pentru cateva ore cat ii trebuie, o sa va rezolve. Apoi dumneavoastra il duceti la finante.
Multumesc!