Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Indemnizație consilieri locali
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Indemnizație consilieri locali

Dc un consilier local participa la sedinta de comisie care are loc cu 3 zile înaintea ședinței ordinare iar la sedinta ordinară lipsește motivat fiind plecat in interes de serviciu in strainatate , cum se plătește?
Sau invers ....lipsește la sedinta pe comisii dar este prezent la sedinta ordinară...
Se primeste întreaga indemnizație sau doar un procent din ea?

Multumesc frumos!
nyyco, utilizator