Forum Discuţii juridice Expertize judiciare şi ... Raport de expertiza teren
Discuție deschisă în Expertize judiciare şi extrajudiciare

Raport de expertiza teren

Daca expertul topo, a prezentat instantei 3 variante de partaj, raportul de expertiza , care stabileste valoarea terenurilor ce sunt supuse expertizei nu trebuie sa fie facut pe toate cele trei variante? Expertul nu a prezentat decat o varianta instantei. Ce se poate face in acest caz???
Depuneti observatii scrise la raportul de expertiza. Nota cu observatii scrise se depune la arhiva tribunalului pentru dosarul nr. ....., cu minim 5 zile inainte de termenul de judecata.
Daca observatiile dvs. vor fi acceptate de catre instanta de judecata, expertul va completa raportul de expertiza.