Forum Discuţii juridice Expertize judiciare şi ... Intrebare expertiza topograf locuinta
Discuție deschisă în Expertize judiciare şi extrajudiciare

Intrebare expertiza topograf locuinta

Buna ziua, am realizat faptul ca dupa ce s-a facut expertiza unei locuinte, pozele prezentate in dosar sunt mai vechi decat cele care au fost facute in ziua expertizei. Un expert cat timp ar trebui sa tina fotografiile in obiectivul cu care au fost realizate? As dori sa-mi prezinte personal fotografiile si data la care au fost facute. Multumesc.
Daca aveti comentarii asupra raportului de expertiza puteti depune observatii scrise la dosar, printr-o nota inregistrata la arhiva tribunalului cu nr. de inregistrare/ data, cu minim 5 zile inainte de termenul de judecata.
Daca pozele cu masuratori, depuse ca anexa la raportul de expertiza reflecta realitatea, nu vad ce importanta ar putea avea data la care au fost realizate.
Nu exista o anume perioada de timp care sa fie impusa expertului pentru a pastra fotografiile/ masuratorile facute, este la latitudinea acestuia, in functie de volumul de munca si posibilitatea de stocare a aparatului. De regula, orice expert isi pastreaza propria arhiva.
MASURATORILE NU SE FAC CU POZE.