avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1176 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Despre inchidere firmă cu o datorie
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Despre inchidere firmă cu o datorie

Bună seara, cum să pricedez sau, cum se poate inchide o firmă cu o datorie de 1000 de €. Ce este de facut? Multumesc.
Ultima modificare: Joi, 29 August 2019
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: DonD , utilizator 21:02, 29 August 2019
Este important de stiut unde aveti datoria.
Platiti, va duceti la Registrul Comertului, faceti o hotarare Aga de dizolvare. Va indruma cei de acolo

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Firma in lichidare doina62 doina62 Incerc sa inchid o firma care a fost deschisa in anul 2003 si a avut activitate doar 4 luni in 2004.Acum mi se cere un bilant de inchidere.Exista un formular ... (vezi toată discuția)
Inchidere firma alexrose alexrose Buna seara, Am si eu o mica problema: impreuna cu un amic am facut acum 2 ani o firma. Amandoi suntem administratori cu drepturi egale, si avem fiecare 50% ... (vezi toată discuția)
Prelungirea suspendarii aa expiratcu inca 3 ani a unui srl dupa ce prima perioada de 3 ani de suspendare olymariana olymariana buna ziua .va rog sa-mi spuneti cum se procedeaza si daca pot sa prelungesc cu inca 3ani suspendarea unui srl ,a care a fost suspendat pe o perioada de 3 ani ... (vezi toată discuția)