avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 481 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Pot beneficia de şomaj în situatia mea?
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Pot beneficia de şomaj în situatia mea?

Bună ziua!
Am lucrat la o firmă timp de 6 ani si am avut contract de muncă nedeterminata,condiţiile în care lucram ma facut ca pe 3 iulie 2019 sa-mi dau demisia dar tot cu aceiaş dată sa ma angajez cu contract pe perioada determinata la alt angajator timp de doua luni pîna la 1 septembrie
Neavînd întrerupere între contracte voi putea beneficia de şomaj de la 1 sept până la gasirea unui alt loc de munca?
Mulţumesc anticipat!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 13:37, 29 August 2019
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Intr-adevar, veti putea beneficia de şomaj de la 1 septembrie.
Mulţumesc frumos pt raspuns!
Ce acte mi-ar fi necesare pentru întocmirea dosarului de şomaj?

Cornel Vasile a scris:

Intr-adevar, veti putea beneficia de şomaj de la 1 septembrie.

1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Acte necesare pentru inregistrarea unei persoane care indeplineste conditiile pentru acordarea indemnizatiei de somaj:
[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Acte necesare pentru depunerea dosarului pentru indemnizatia de somaj ANDREI_oni ANDREI_oni Buna ziua, Va rog frumos sa imi spuneti care sunt actele necesare care trebuie depuse la AJOFM, pentru a beneficia de indemnizatia de somaj, avand in vedere ... (vezi toată discuția)
Demisie oliviuganceanu oliviuganceanu Buna ziua,as dori sa stiu daca o persoana aflata in somaj, se incadreaza ,iar dupa mai putin de o luna isi depune demisia,mai poate primi ajutor de somaj pana ... (vezi toată discuția)
Ccc Luciana1308 Luciana1308 Buna ziua Sunt angajată în învățământ cu contract le perioada determinată, care va expira la 31.08.2018. Sunt însărcinată și voi naște în luna ... (vezi toată discuția)