Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Poprire pe conturi
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Poprire pe conturi

Buna ziua,este legal sa mi se puna poprire pe 2 conturi bancare la 2 banci diferite si sa trimita solicitare si la servici??
Este. Daca e facuta de executor judecatoresc sau de ANAF. De ce s-a ajuns aici? Spuneti-ne mai pe larg problema
Un rest de plata de la un pfa,dar parca am inteles ca exista o lege care interzice poprirea pe mai multe conturi,din anu asta,suma a fost de 68 de lei dar in aceeiasi zi mi s- a pus poprire pe amandoua conturile si s- a instintat si la servici,va multumesc o zi buna