Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Obligativitate deschidere punct de lucru
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Obligativitate deschidere punct de lucru

Societatea noastră a achiziționat anul trecut, în luna octombrie 2018, un teren. Începând cu anul 2019 societatea noastră a început demersurile pentru obținerea tuturor avizelor necesare în vederea obținerii autorizației de construcție pentru o noua hală industrială. Autorizația de construcție a fost obținută în luna mai iar ordinul de începere al lucrărilor a fost dat în luna iunie. Construcția este realizată de un antreprenor general fără participarea salariațiilor societății noastre. Durata realizării construcției prevăzută în contract este de 5 luni de la ordinul de începere al lucrărilor.
Trebuie deschis punct de lucru pe perioada lucrărilor de construcții sau doar dupa finalizarea constructiei si inceperea efectiv a activitatii?
Doar dupa finalizarea si receptia constructiei.