Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensionare
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensionare

Buna ziua. Am 64 ani (nascut in Mai 1955) si am lucrat din 1975 pana in anul 2000 cand am fost pensionat pe caz de boala
Zece(10) ani am lucrat in gr || de munca si vreau sa intreb daca pot sa ma pensionez de drept. Mentionez din nou ca am 25 de ani lucrati (din care 10 in gr || ) iar din 2000 pana in prezent sunt in pensie de boala . Multumesc!
10 ani de grupa II de munca aduc o reducere cu 2 ani a varstei standard de pensionare.
65-2=63 ani-limita de varsta.
Luati legatura cu casa locala si lamuriti aceste lucruri.