Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... plata pensiei pt. limita de varsta-bani din urma?
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

plata pensiei pt. limita de varsta-bani din urma?

Buna ziua!

Am depus dosarul de pensionare pentru limita de varsta la data de 9 iulie 2019.
Mi s-a spus sa vin peste doua luni. Asta inseamna cam pe 9 septembrie. Daca voi lua pensia efectiv in octombrie,sau noiembrie, voi lua banii si pe cele doua-trei luni din urma?
Va multumesc.
Eu cred s-a exprimat:
-Dupa 1 octombrie
-Incepand cu 1 octombrie
Pensiile prin posta se disribuie incepand cu 1 ale lunii
Asafar este foarte posibil sa le primiti chiar pe 1 octombrie
Datele personale se regasesc pe cupon

Da, sunt lamurit.

Sunt un tanar pensionar.

Va multumesc frumos.Multa sanatate!