Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita poprire pe salariu
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita poprire pe salariu

In aprilie mi a venit o proprire pe salariu este o datorie facuta in 2006 neachitand cateva rate acum din luna a 4 -2019 am poprire pe salariu din aprilie pana in luna aceasta am achitat toata suma imprumutata atunci 2000 lei cum pot opri poprirea avand in vedere ca au trecut atatia ani normal pe instiintare este trecuta suma de 8294.35 lei Se mai poate face ceva ? Am inteles ca dupa atitia ani se presscrie si este abuziv sa platesc suma aceasta colosala.multumesc
De când aveți p;oprirea pe salariu, din aprilie 2019`?
Când ați plătit ultima rată la credit`?
Luna trecuta pe 10 si o sa mi opreasca si luna asta pe 10
Termenul de a face CONTESTAȚIE la executare este de doar 15 zile de la data când ați luat la cunoștință de executare În acest moment nu prea nai aveți ce face.

Dacă erați în termen, puteați depune la judecătorie contestație, prin care ați fi invoca prescripția.
Dapix, utilizator
Acum nu mai puteti face nimic. Trebuia sa depuneti contestatie la executare atunci cand ati primit poprirea. Probabil ca dreptul lor era prescris.
Buna seara.multumesc pt raspunsuri.Ce pot face ? Nu exista nici o solutie macar sa mi opreasca mai putin eu sunt la 6 ore si am 2 copii minori in intretinere nu sunt casatorita legal tatal lor este operat si are un contract de 2 ore.Se poate sa mi opreasca mai putin din salariu?