avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 615 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Am o problema
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Am o problema

Sunt angajata de pe data de 11.06.2019 iar pe data de 08.09.2019 am aflat ca sunt gravida daca lucrez pana la nastere pot sa intru in concediu decrestere copil?precizez ca inainte de a lucra am avut un ajutor social!astept raspuns
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 09:41, 10 Septembrie 2019
Care este data de nastere a copilului ?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu de risc maternal MGabriella MGabriella Am fost in concediu fără plată un an de zile, revin la post de la 1 septembrie 2022, în învățământ. Am dreptul la concediu de risc maternal? Sunt ... (vezi toată discuția)
Concediu maternitate andreea307 andreea307 buna ziua, va rog sa imi spuneti, eu sunt gravida in 35 sapt., o verisoara care lucreaza la hr m-a informat ca nu e obligatoriu sa fac o cerere de instiintare ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie Camelia173 Camelia173 Buna seara,ma aflu in concediu de crestere copil si tocmai am aflat ca sunt gravida din nou. Primul copil face doi ani in iulie 2019, iar cel de al doilea ar ... (vezi toată discuția)