avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 210 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Dosar daună RCA
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Dosar daună RCA

În urma unui accident, în care eu sunt pagubita, am primit devizul de reparații de la inspectorul de daune. Service ul însă mi a spus ca n o repara pentru ca, reparația costa mai mult decât a fost evaluata reparația și ca nu se mai merita reparata fiind fabricata în 2004.Masina era f bună nu am avut probleme cu ea și are 85000km la bord. E normal sa nu mai vrea sa mi o repare? E lovita în spate ca a întrat un descreierat în mine, cu toată viteza și am rămas fără mașină. E corect asa ceva, eu nevinovata sa rămân fără mașină?
Cel mai recent răspuns: Olga Tanasa , Consultant asigurari 07:55, 14 Septembrie 2019
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util


Dănilă Cristina a scris:

În urma unui accident, în care eu sunt pagubita, am primit devizul de reparații de la inspectorul de daune. Service ul însă mi a spus ca n o repara pentru ca, reparația costa mai mult decât a fost evaluata reparația și ca nu se mai merita reparata fiind fabricata în 2004.Masina era f bună nu am avut probleme cu ea și are 85000km la bord. E normal sa nu mai vrea sa mi o repare? E lovita în spate ca a întrat un descreierat în mine, cu toată viteza și am rămas fără mașină. E corect asa ceva, eu nevinovata sa rămân fără mașină?

Cu siguranță ve-ti găsi în service auto care sa va repare masina, Doar ca va trebui să suportat diferența de bani dintre suma pe care v-o plătește asiguratorul si costul efectiv al reparație Probabil la acest lucru a facut referire mecanicii cand v-am spus că nu merită.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Asigurari auto doslea doslea AM AVUT ACCIDENT CU MASINA.MASINA CARE MA LOVIT AVEA ASIGURARE OBLIGATORIE LA ASTRA .AM MERS LA EVALUATOR LA ASIGURARI IA FACUT POZE MASINII DAR NU A TRECUT ... (vezi toată discuția)
Accident auto-asigurare rca cosmincos cosmincos Buna ziua, Am nevoie va rog de ajutorul dvs in urmatoarea problema. Acum 1 luna am avut un accident auto nu foarte grav, la o intersectie o alta masina ... (vezi toată discuția)
Dauna totala auto NICOLETA_NIKI NICOLETA_NIKI Am avut un accident rutier in urma cu cca 2 luni in care am fost parte vatamata, am mers cu masina in service am apelat cum era firesc la asigurator...am urmat ... (vezi toată discuția)