Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Dosar daună RCA
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Dosar daună RCA

În urma unui accident, în care eu sunt pagubita, am primit devizul de reparații de la inspectorul de daune. Service ul însă mi a spus ca n o repara pentru ca, reparația costa mai mult decât a fost evaluata reparația și ca nu se mai merita reparata fiind fabricata în 2004.Masina era f bună nu am avut probleme cu ea și are 85000km la bord. E normal sa nu mai vrea sa mi o repare? E lovita în spate ca a întrat un descreierat în mine, cu toată viteza și am rămas fără mașină. E corect asa ceva, eu nevinovata sa rămân fără mașină?

Dănilă Cristina a scris:

În urma unui accident, în care eu sunt pagubita, am primit devizul de reparații de la inspectorul de daune. Service ul însă mi a spus ca n o repara pentru ca, reparația costa mai mult decât a fost evaluata reparația și ca nu se mai merita reparata fiind fabricata în 2004.Masina era f bună nu am avut probleme cu ea și are 85000km la bord. E normal sa nu mai vrea sa mi o repare? E lovita în spate ca a întrat un descreierat în mine, cu toată viteza și am rămas fără mașină. E corect asa ceva, eu nevinovata sa rămân fără mașină?

Cu siguranță ve-ti găsi în service auto care sa va repare masina, Doar ca va trebui să suportat diferența de bani dintre suma pe care v-o plătește asiguratorul si costul efectiv al reparație Probabil la acest lucru a facut referire mecanicii cand v-am spus că nu merită.